Yavru kedilere akılalmaz şiddet: Yaşlı kadın bastonuyla vurdu

Rize’de bir apartmanda, vatandaşın kendi imkanları ile baktığı anne ve yavru kedi, komşu tarafından şiddete uğradı. Halk53.com’da yer alan habere göre, güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde apartman sakini yaşlı bir kadının, yürümek için kullandığı bastonu ile yavru kedilere öldüresiye vurduğu görüldü. Kedilere bakan ve binanın inşaat halinde olması nedeniyle giriş kapısının bulunmadığını belirten kadın ise, kedinin ağzından kan geldiğini söyleyerek duruma isyan etti.

“BİR TANE YAVRU KEDİNİN AĞZINDAN KAN GELİYOR”

Yavru kedileri kendi imkanları ile apartmanında besleyen Asuman Aksoy yaşanan süreç hakkında, “Bugün yan komşum tarafından şiddete maruz kaldılar. İki kedim vardı dışarıda beslediğim. Yavruları oldu. Günlerdir binanın üst katında yavrularına bakıyorlar. Bu arada bina halen inşaat halinde olduğundan giriş kapısı yok başka kedilerde geliyor. Kapıya sürekli mama bırakıyorum. Yan dairedekiler rahatsızdı ama sorun yoktu. Yavrular büyüyüp dolaşmaya başladı. Sabah kapılarının önünü pislemişler. Kapımda güvenlik kamerası var. Kameradan gördüm ilk önce süpürge ile yavruları iteliyorlar daha sonra diğeri bastonla yavrulara vuruyor. Yavrular kaçışıyor. Kardeşim işten geldiğinde merdivende kan gördü bir tane yavrunun ağzından kan geliyor. Şu an yanımda sadece nefes alıyor. Diğer yavruları ve annelerini köye çıkardım. Onlara da zarar vermesin diye.” diye konuştu.

“İNSANIN YÜREĞİ HİÇ Mİ SIZLAMAZ”

Kedilere şiddet kamuoyunda tepki ile karşılandı. Yaşananlar hakkında üzüntülerini dile getiren hayvansever vatandaş “Yavrularıyla birlikte bir binaya sığınan kedi maalesef bugün ortada hiçbir sebep olmaksızın saldırıya uğramıştır. Zaten zor olan hayatlarını daha fazla zorlaştırmanın ne gereği var? Bir kadın, bir anne, bir insan bunu nasıl yapabilir? Anne kedi, şiddete uğramasına rağmen merdivenin kenarında bir ümitle hala yavrularını beklerken insanın yüreği hiç mi sızlamaz? Bir kedi öldü, diğerinin ise ağzından burnundan kan geldi, yaralı. Bu öfke neye? Savunmasız bir canlıya bu kadar nefret beslemek normal mi?’’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir