Elektrikli otomobili şarj etmenin en hızlı yolu!

Bugün, elektrikli araç sahipleri veya potansiyel alıcılar için önemli bilgiler paylaştık. Videoda gördüğünüz elektrikli aracımız Tesla ile birlikte bir şarj istasyonuna geldik. Şarj istasyonumuzun adı “En Yakıt”. En Yakıt, tüm teknolojilerini Türkiye’de geliştiren yerel bir marka. Bu teknolojiler arasında en çok hoşuma giden “NX” adında bir teknoloji.

Elektrikli otomobili şarj etmenin en hızlı yolu!

Bu teknoloji sayesinde, elektrikli aracınızı şarj istasyonuna getirdiğinizde, karmaşık QR kodu okuma veya NFC kartı kullanma zorunluluğu olmadan, sadece şarj kablosunu takarak şarj işlemini başlatabiliyorsunuz.

En Yakıt web sitesi için bu bağlantıyı kullanın.

Bu sistemin pratikliği, güneşli günlerde ekranlardaki yansımalar gibi problemleri ortadan kaldırıyor. Ayrıca, En Yakıt uygulamasını indirerek aracınızı uygulamaya tanımladıktan sonra, herhangi bir QR kodu veya NFC kartına ihtiyaç duymadan, doğrudan şarj işlemini başlatabilirsiniz. Uygulama üzerinden ayrıca, şarj ederken mil kazanma gibi ek avantajlar da sunuluyor. Bu Miles&Smiles puanlarını Türk Hava Yolları uçuşlarında veya farklı alışverişlerde kullanabilirsiniz.

Türkiye genelinde 120 şarj istasyonu ve her istasyonda iki soket olmak üzere toplamda 240 soket bulunuyor. Bu sayede, nerede olursanız olun, kolayca erişim sağlayabiliyorsunuz. En Yakıt, aynı zamanda Türkiye’de bu teknolojiyi geliştiren ilk firma ve EPDK’dan lisans alan ilk şirket. Bu özellikleriyle, elektrikli araç sahipleri için büyük kolaylıklar sağlıyor ve şarj süreçlerini önemli ölçüde hızlandırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir